Barbora Barcalová

Vážení Svobodní,

K mé kandidatuře na jednoho z místopředsedů Svobodných mne vede zejména program strany a její filosofie. Není důležité, jak dlouho je člověk členem strany, důležité je, jaké zastává názory a postoje.

Předseda strany a její místopředsedové by měli udávat směr, jakým se bude strana ubírat, jaká témata ve volbách zvolí jako stěžejní.

Jsem přesvědčena, že nikoliv jen daně omezují občany na jejich svobodě. Daleko větší riziko spatřuji v současném policejním státě, kterým se Česká republika stala. Nedotknutelnost základních práv občanů České republiky, jejich svoboda a nezávislost, jsou hodnoty, které jsou v této zemi nad míru potlačovány. Naprosto souhlasím se zrušením daně z příjmu, ale opravdovým krokem ke svobodné zemi je omezení moci police, a státních zástupců a radikální změna trestního zákoníku. Není možné, aby hodnota peněz byla postavena nad hodnotu lidského života, jak tomu je v současnosti.

Jako příklad reforem uvádím:

  • Není možný odposlech telekomunikačního zařízení nebo osob bez souhlasu soudu

  • Zavedení existence zákonného státního zástupce – zamezení delegace trestních kauz do spřízněných regionů

  • Zamezit institutu vazebního soudce v rámci víkendových služeb soudců

  • Kontrola a vyhodnocování nasazených odposlechů (dnes často zneužíváno; nikdo se nedozví, že byl odposloucháván etc.)

  • Efektivní potírání korupce namísto propagandistického „boje proti korupci“

  • Zamezit rozšiřování pravomocí státních zástupců – vytváření korupčního prostředí. Dnes státní zástupci mohou rozhodnout o propuštění obviněného z vazby, zastavit případně nezahájit trestní stíhání, mohou sjednat dohodu o vině a trestu, byť s formálním souhlasem soudu. Nejsou však nezávislí.

Dalším tématem, který ve volbách Svobodným chybělo byla rodina a rodinná politika. Každá prosperující země potřebuje zvýšit porodnost, mít více mladých a produktivních občanů než důchodců.

Příklady:

  • Daňové úlevy pro rodiče

  • Školné jako daňově uznatelný náklad pro rodiče/odečitatelná položka

  • Efektivní podpora státních a soukromých škol

  • Zefektivnění a zjednodušení sociálních dávek

Volební hesla typu „Volte Svobodné“ nestačí. Svobodní mají výborný politický program, ale kolik voličů čte politické programy. Strana potřebuje na billboardech více tváří a konkrétní program reforem - změn. Pravicový volič je zpravidla volič vzdělaný, který chce znát konkrétní fakta. Jsem si jista, že s takovýmito tématy nebudou Svobodní bojovat o 5%, ale mohou mířit mnohem výš.

Mirek Topolánek jednou v rozhovoru, který mi utkvěl v hlavě řekl, že neubylo pravicových voličů, ale nemá je kdo oslovit. Měli by to být právě Svobodní, kteří celé pravicové spektrum doslova pohltí.

Ruku v ruce s volebními kampaněmi je i finanční stránka. Jako místopředsedkyně bych se zaměřila rovněž na přísun financí do pokladny Svobodných.

Mgr. Barbora Barcalová, MBA  ·   16.11.2015

Archiv

Káles: Výsledek pamlskové vyhlášky? Párky vařené v rychlovarné konvici

Káles: Výsledek pamlskové vyhlášky? Párky vařené v rychlovarné konvici

Asi už jste slyšeli o gymnáziu v Uherském Hradišti, kde se studenti rozhodli protestovat proti nesmyslné pamlskové vyhlášce zakazující prodej většiny potravin na školách tak, že si v šatnách o přestávce otevřeli…

  ·   22.02.2017

Svobodní v médiích: stávka živnostníků, dění v Evropském parlamentu i maturita z matematiky

Svobodní v médiích: stávka živnostníků, dění v Evropském parlamentu i maturita z matematiky

Články, zmínky či citace 15. - 22. února 2017 16. 2. zveřejnily Byznys noviny článek o naší plánované akci na podporu živnostníků Svobodní organizují celostátní stávku všech živnostníků. Na protest proti Babišově EET:…

  ·   22.02.2017

Brčková: Zemědělče, chceš dotaci? Staň se neplatičem!

Brčková: Zemědělče, chceš dotaci? Staň se neplatičem!

I když nejsou státní dotace dobrým nástrojem pro podporu soukromého sektoru, bohužel existují. Normální člověk se selským rozumem by předpokládal, že když už stát tyto „dárečky“ rozdává, rozdává je především těm, kdo…

  ·   21.02.2017

Svobodní „nechají“ rozeznít sirény. 1. března bude stávka

Svobodní „nechají“ rozeznít sirény. 1. března bude stávka

Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach představil novinářům podobu Stávky živnostníků. Ta se uskuteční 1. března od 12.00 a potrvá symbolické tři minuty. Podnikatelé tím budou protestovat proti zavádění EET. „Je…

  ·   20.02.2017

Novotný: Čeští lodníci versus děčínský finanční úřad

Novotný: Čeští lodníci versus děčínský finanční úřad

...Zpěněná voda bičuje břehy řeky Mázy. Voda jemně šplíchá kolem sebe a vláhou smáčí listopadový vzduch nedalekého průmyslového města Venlo ve východním Nizozemsku. Remorkér tlačící před sebou člun má namířeno severně…

  ·   16.02.2017
Přihlášení - vstup pro členy a příznivce