Web Vladimíra Gregora

Rodina

Je mi 56 let –  narodil jsem se 2. května 1958 v Děčíně, kde dodnes bydlím a žiju.

Vzdělání

1977 – Střední ekonomická škola Děčín s maturitou
1990 – VŠE Praha, obchodní fakulta

angličtina – aktivně slovem i písmem
němčina – slovem i písmem na úrovni základní komunikace

 

Práce

V praxi jsem prošel profesemi programátor, laborant, personalista, prodejce. Dnes pracuji v rodinné firmě, která se zabývá distribucí motorových a průmyslových olejů a maziv. Dále se zajímám o finanční poradenství.

Od 2010 dosud: Diesel Plus a.s. Děčín – částečné zapojení a participace v rodinné firmě – koordinace požadavků zákazníků v provozu skladu a plánování obchodních aktivit, působení jako finanční poradce.

2006 – 2009 ČSPL, a.s. Děčín; ředitel divize PHM – řízení menšího kolektivu, uzavírání obchodních smluv, stanovení a plnění obchodní politiky v oboru.

1995 – 2005 HOLDYS a.s. Děčín; generální ředitel společnosti, obchodní činnost, prodej výrobního sortimentu, jednání s tuzemskými a zahraničními obchodními partnery.

1993 – 1995 NAREX Děčín (KARNED a.s.); vedoucí exportního oddělení – jednání se zahraničními partnery, tvorba a realizace obchodních smluv.

1979 – 1992 KOVOHUTĚ Děčín (ALCAN s.r.o.); pracovník exportního oddělení pracovník odbytu, operátor chemické laboratoře, redaktor podnikových novin,  programátor – operátor výpočetní techniky.

 

Politika a názory

V letech 1989 až 2014 jsem nebyl členem žádné politické strany. Dva roky jsem příznivcem Svobodných a v Senátu PČR se na jednáních a veřejných rozpravách budu zasazovat o to, aby se filosofie a politické cíle Svobodných staly plnoprávnou součásti politického života v naší zemi.

Během mojí základní vojenské služby jsem byl přijat v roce 1979 za kandidáta KSČ. Po návratu do civilu jsem nastoupil do zaměstnání v n.p. Kovohutě Děčín jako programátor. V tom období jsem hledal cesty jak ukončit cestu k členství v KSČ, ať již neúčastí na schůzích nebo odkazy na věk a zkušenosti. Ohled na rodinu, otec vykonával hospodářskou funkci v ZPA Děčín a taky v té době vlastní zájem se uplatnit hospodářské praxi, mě nakonec vedly ke vstupu do KSČ. Až do roku 1989, kdy jsem vrátil stranickou legitimaci, jsem odmítal všechny nabídky na stranické funkce, ubránil jsem se nátlaku ke vstupu do Lidových milicí.

Právě proto, že jsem osobně zažil dobu před rokem 1989, vnímám snahu politiků regulovat naše životy citlivě, a to mě přivedlo k filosofii a programu Svobodných a stal jsem se před dvěma roky příznivcem Strany svobodných občanů.

Zastávám názor, že politika je lidské jednání a lidské jednání je politikou.

 

Zájmy

Sport, hudba, politika.

Volný čas věnuji rodině a svým zálibám. Hraní na klasickou kytaru v mládí mě přivedlo k hudbě, zejména k oblíbeným žánrům – country, blues a rock – a ke zjištění, že hudba se dělí na dobrou a tu ostatní.

Aktivně provozuji badminton, tenis, stále ještě basketbal a plavání. Zajímám se o počítačovou grafiku, jsem pravidelným návštěvníkem děčínské knihovny a baví mě mluvené slovo.

 

Kontakt

Email: gregor@dieselplus.cz
Telefon:  +420 606 727 023


  ·   18.08.2014
Přihlášení - vstup pro členy a příznivce