Svobodní předali vládě petici proti registračním pokladnám

Praha 10. dubna 2014

Strana svobodných občanů (Svobodní) shromáždila za pouhé dva dny cca 5,5 tisíce podpisů od lidí. Petici podepsala mj. i poslankyně za ODS Miroslava Němcová (viz foto). V petici požadují, aby vláda upustila od plánu uzákonit chystané povinné zavedení registračních pokladen. Petici předali Svobodní na úřad vlády ČR ve středu 9. dubna odpoledne.

Svobodní podpisovou akci pořádali ve dnech 31. března a 1. dubna 2014 před finančními úřady po celé ČR (tedy v posledních dvou dnech, kdy bylo možné podat daňové přiznání k dani z příjmu FO).

„Pan Sobotka nám bude tvrdit, že zavedením registračních pokladen zmizí daňové úniky. Bude štvát zaměstnance proti drobným podnikatelům a živnostníkům. Není tomu tak! Na Slovensku ani jinde do státní kasy registrační pokladny nic moc nepřidaly. Drobní poctiví živnostníci zaplakali a nepoctiví si v zákonech a kontrolách našli desítky děr. Drobným a podnikavým vezmeme, ale velkým hodíme dotace, aby se na vládu nezlobili a zůstali nám tady ,podnikat´,“ kritizuje vládní návrh místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Sečteno podtrženo. Vydělají firmy na výrobu a prodej pokladen, bude více úředníků, aby řešili novou agendu, a nejedna kadeřnice či trafikant přijde nákupem pokladny o svůj měsíční, či dvouměsíční zisk.

„Žádáme pana Sobotku, aby zvážil, zda není cestou k zbohatnutí národa spíše nechat lidi pracovat a sloužit zákazníkům, než komplikovat život, těm, kdo se o sebe chtějí poctivě starat sami. Dohlédnout na prodejce krátící tržby jde i jinak, než tím, že vydělají nejvíc výrobci registračních pokladem,“ dodává Pajonk.

Svobodní v žádném případě nejsou pro daňové úniky. Naopak. Daně mají být malé, férové, jasné a vymahatelné. To u nás nejsou a registr. pokladny k tomuto stavu nikde nevedly. Zjednodušeně řečeno náš stát bude řešit stokoruny od malých živnostníků, místo toho, aby vyřešil zásadní problémy – s tím jak se penězi plýtvá! Svobodní jsou pro menší zdanění, menší regulace, menší centralizaci. O svých penězích lidé rozhodnou nejlépe sami.

 

Kontakt:
Kateřina Kašparová
e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

Kompletní fotografie z petiční akce naleznete pod tímto odkazem.

Na toto téma jsme napsali

Lebduška: Co vlastně znamená „vícerychlostní Evropa“?

Ukazuje se, že dosavadní evropská integrace je nesmysl. Není možno mít stejná pravidla, stejné předpisy, pro všechny země Evropy. Řešením je dobrovolná spolupráce suverénních států.

Káles: Nic není ztracené

Často ve svém okolí slýchávám, že Babiše a jeho ANO už nic nezastaví a bude jasným vítězem voleb. Avšak na politice je krásné to, že se může změnit ze dne na den, a to úplně nečekaně.

Svobodní předali dar hospicu

V březnu se v Brně uskutečnil benefiční bál, na kterém Svobodní i jejich přátelé vybrali 13 tisíc korun na dobročinné účely.

Svobodní představili nové logo, principy však zůstávají stejné

Svobodní navrhují snížit mýto, aby ubylo kamionů na silnicích nižších tříd

Svobodní odmítají návrh vlády zavést mýto na dalších kilometrech českých silnic. Naopak by bylo potřeba mýtné snížit, aby dopravci měli motivaci jezdit po dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Pomozte nám

Staňte se příznivcem

Získejte možnost hlasovat v otevřených primárkách. Dostávejte pravidelné aktuality Svobodných do e-mailové schránky a pozvánky na naše akce.
Chci se stát příznivcem

Staňte se členem

Spolurozhodujte o politice Svobodných na jednotlivých úrovních. Účastněte se dění uvnitř Svobodných a volte kandidáty a orgány strany.
Chci se stát členem

Přispějte finančně

Přispějte Svobodným na jejich transparentní účet a podpořte důležitou volební kampaň v tomto roce.
Chci finančně přispět