Svobodní ve sněmovně v r. 2017: Počítáme s budoucností

Chceme Českou republiku prosperující, svobodnou a bezpečnou

Svobodní dnes  novinářům představili nový způsob komunikace pro kampaň a také programové vize  do sněmovních voleb v r. 2017. V logu přibyl nápis Začněte počítat s námi a jednotlivé body svého programu budou Svobodní komunikovat pomocí početních znamének PLUS, MÍNUS a ROVNÁ SE.

„Odvykli jsme si, že zdravá ekonomika roste tempem 6 % ročně, považujeme za normální, že daně jsou vysoké. Za první republiky jsme patřili v životní úrovni mezi 10 nejlepších států světa. Vrátíme do naší země prosperitu,“ prohlásil úvodem předseda Svobodných Petr Mach. Svobodní chtějí především vrátit svobodu do soukromého života, podnikání i práce. Státní moc šmíruje a šikanuje občany a podnikatele. Přitom si ji platíme z daní a musí tedy přestat sloužit k plošnému omezování svobody občanů. Moc politiků je třeba omezit. Svobodní vycházejí z toho, že stát patří nám, nikoliv my jemu.

SVOBODA

Místopředseda Radim Smetka upozornil, že dnes jsou lidé ve frontách na úřadech ve válce s úředníky, zaměstnanci jsou ve válce se živnostníky. „Nahradíme přístup ‚rozděl a panuj‘ přístupem ‚spoj a omez moc vládnoucích‘. Omezíme zbytečnou byrokracii. Na podporu všech podnikatelů snížíme daně. A pracujícím bez rozdílu snížíme vysoké odvody. Uděláme všechno pro to, aby většina státní agendy šla vyřídit snadno pár kliknutími na internetu. Tedy např., aby založení živnosti šlo udělat během pár minut z pohodlí domova a bez obtížného obíhání úřadů,” dodal Smetka.

BEZPEČNOST

Podle Svobodných je prvořadou úlohou České republiky jako státu zajištění bezpečnosti a ochrany Ústavou garantovaných práv a svobod svým občanům. Každý způsobilý a zákona dbalý občan ČR musí mít možnost bránit sebe, své blízké i svůj majetek i se zbraní v ruce. Místopředseda Karel Zvára, který je sám také držitelem zbrojního průkazu, k tomu řekl: „Zločinci si zbraně opatří navzdory zákazům. Nevím o případu, kdy by byl teroristický čin spáchán legálně drženou zbraní.“ Svobodní nesouhlasí s odzbrojováním občanů a chtějí prosadit zvýšení ochrany toho, kdo je nucen bránit sebe, svou rodinu, či svůj majetek (tzv. Castle doctrine, tedy volně přeloženo Můj dům, můj hrad).

PROSPERITA

Svobodní prosadí jednotnou sazbu DPH ve výši 15 %, jak dále oznámil Petr Mach. „Dopad na rozpočet bude minimální, ale bude to znamenat obrovskou úlevu pro podnikatele, živnostníky a spotřebitele. Chceme se vydat cestou snížení daní a chceme omezit možnost politiků, aby už je nemohli snadno zvyšovat. Například, aby se daně zvyšovaly ústavní většinou, a nikoliv jen prostou, jako je tomu doposud,“ sdělil Mach.

Svobodní už také konkrétně spočítali, že sjednocením DPH na 15 nebo 14 procent by státní rozpočet přišel jen o velmi málo peněz, takže se snížení daní vyplatí.  „Svobodní prosazují sjednocení DPH na úroveň maximálně 15 procent. Občanům tak zbude podstatně více peněz v kapsách,” zdůraznil předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach. „Provedl jsem výpočet tzv. Lafferovy křivky, ze kterého plyne, že když sjednotíme sazbu DPH na 15 %, přijde státní rozpočet oproti nynějšímu stavu jen o 7 miliard korun. Při jednotné sazbě 14 % by stát přišel oproti nynějšímu stavu jen o 16 miliard korun z celkového ročního výnosu 330 miliard. A to se vyplatí,” dodal Mach.

Program Svobodných v 10 bodech:

Nízké daně

Jednoduché podnikání

Méně státní regulace

Méně dotací pokřivujících volný trh

Vyrovnané veřejné finance

Více osobní  svobody 

Více ekonomické svobody

Suverénní a bezpečný stát

Žádné povinné kvóty z Bruselu

Žádné další euronesmysly

SVOBODNÍ VE SNĚMOVNĚ V ROCE 2017 (brožura ke stažení v PDF zde)

TZ ve formátu PDF ke stažení zde

 

Praha 18. května 2016

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384
 

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Pomozte nám

Staňte se příznivcem

Získejte možnost hlasovat v otevřených primárkách. Dostávejte pravidelné aktuality Svobodných do e-mailové schránky a pozvánky na naše akce.
Chci se stát příznivcem

Staňte se členem

Spolurozhodujte o politice Svobodných na jednotlivých úrovních. Účastněte se dění uvnitř Svobodných a volte kandidáty a orgány strany.
Chci se stát členem

Přispějte finančně

Přispějte Svobodným na jejich transparentní účet a podpořte důležitou volební kampaň v tomto roce.
Chci finančně přispět