Svobodní v roce 2013 měli přes dva tisíce dárců

Strana svobodných občanů (Svobodní) dnes odevzdala do Poslanecké sněmovny výroční finanční zprávu za rok 2013.

Svobodní v roce 2013 získali příspěvek za volby ve výši přes 12 milionů, dary 3,5 milionu a členské příspěvky jeden milion korun. Počtem dárců, kterých bylo 2 221, jsou Svobodní pravděpodobně stranou s největším počtem dárců, přičemž převažují drobné dary od občanů v řádech stokorun.

Výdaje na volby v roce 2013 činily 4,6 milionu korun a provozní výdaje 200 tisíc korun. Pro účely výpočtu hospodářského výsledku byl příspěvek za volby časově rozlišen a Svobodní vykázali zisk 104 tisíc korun.

Jako každý rok, Svobodní nad rámec povinnosti odevzdat výroční finanční zprávu do Poslanecké sněmovny zveřejňují tuto zprávu i na internetu (odkazy viz níže).

Svobodní navíc hospodaří na transparentním účtu, který může veřejnost vidět online.

Výroční zpráva za rok 2013

Účetní závěrka 2013:

https://www.svobodni.cz/files/docs/ReP-2014-duben-Ucetni-zaverka-2013.pdf

Příloha Účetní závěrky 2013:

https://www.svobodni.cz/files/docs/ReP-2014-duben-priloha-UZ-2013.pdf

Dary FO peněžité (s vymazáním osobních údajů, ve sněmovně jsou kompletní údaje):

https://www.svobodni.cz/files/docs/ReP-2014-Dary-FO-penezite.pdf

Dary FO nepeněžité (s vymazáním osobních údajů, ve sněmovně jsou kompletní údaje):

https://www.svobodni.cz/files/docs/ReP-2014-Dary-FO-nepenezite.pdf

Dary PO peněžité:

https://www.svobodni.cz/files/docs/ReP-2014-duben-Dary-PO-2013-penezite.pdf

Dary PO nepeněžité:

https://www.svobodni.cz/files/docs/ReP-2014-duben-Dary-PO-2013-nepenezite.pdf

Zpráva auditora k účetnictví za rok 2013:

https://www.svobodni.cz/files/docs/ReP-2014-duben-audit-2013.pdf

Transparentní účet Svobodných:

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100382818

 

Petr Mach, předseda strany

 

Kontakt:
Kateřina Kašparová, tisková mluvčí
e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

I před minulými volbami byly upozaďovány strany s realistickým pohledem na vývoj v EU. I z přehledu výstupů jednotlivých poslanců v Evropském parlamentu je zřejmé, že jediným hlasem občanů, kteří nechtějí být řízení z Bruselu, je hlas poslanců zvolených za Svobodné.

Stejně jako před parlamentními, senátními i prezidentskými volbami, tak i před volbami do Evropského parlamentu se objevují průzkumy, které předpovídají, která strana vyhraje. Data z průzkumů ze všech členských zemí Evropské unie publikuje pravidelně Eurobarometr, který shromažďuje evropská výzkumná šetření. Podle současných dat mají evropské volby v Česku, které se uskuteční 24. a 25. května 2019, jasného favorita.

Sečkár: Quo vadis, Anglie?

Britský parlament dnes čeká důležité hlasování o dohodě s EU. Očekává se její odmítnutí. Méně zřejmý je další vývoj situace.

Pokorný: Přímá volba starostů nezlepší současný model

Jedním z oblíbených politických témat je zavedení přímé volby starostů a hejtmanů. V současné době jsou tyto funkce voleny nepřímo, tzn. že je vybírají ze svých řad námi zvolení zastupitelé. Opačná praxe funguje přibližně v polovině států Evropy, kde lidí volí své čelní představitele nezávisle na zbytku zastupitelstva v samostatných volbách. Dokonce i u nás se hned několik poslaneckých klubů vyslovilo, že by pro takovou změnu zákona zvedlo ruku. Mimo nejhlasitější SPD Tomio Okamury to jsou Piráti, hnutí ANO a trochu vlažněji i Komunisté. Každý z nich má ale na problematiku trochu jiný pohled, a proto se, i když disponují většinou hlasů, novely zákona pravděpodobně jen tak nedočkáme.

Zálom: Klinika a filozofie

Levicoví aktivisté, kteří už léta neprávem obývají Kliniku na Žižkově, zcela pochopitelně svoji neomaleností znechucují širokou veřejnost. Zároveň se zde ukazuje, jak dvojí metr stát uplatňuje při uplatňování své moci.

Vopat: Není to dobré, přesto děkujeme

MVČR zveřejnilo návrh nového zákona o zbraních. Není to dobré, není to dobré, není to dobré. V následujících hodinách, dnech a týdnech se objeví dosti analýz a komentářů. Co se mělo udělat lépe, že se mělo to či ono atd. Pro velkou část střelecké veřejnosti tento zákon skutečně bude znamenat menší či větší omezení. Ale. Děkuji tímto všem, kdo se na návrhu podíleli. Děkuji jim proto, že vím. Vím, že odvedli maximum práce a úsilí. Vím, že i přes názorové neshody mysleli v první řadě na nás. Držitele zbraní. Děkuji jim za jejich čas a námahu. Děkuji jim za to množství mravenčí práce. Děkuji.