Petr Mach: Sociální stát ničí rodinu

Zatímco v roce 2006 se mimo manželství narodilo 33 procent dětí, loni to bylo 47 procent. Dochází k rozpadu rodiny a na vině je sociální stát.

V roce 2006 se narodilo v České republice 105 831 dětí, z toho 35 259, tedy 33,3 procenta mimo manželství – nesezdaným matkám. Každý rok dětí narozených mimo manželství přibývá a loni se z celkových 109 860 narozených dětí narodilo 51 267 dětí neboli  46,7 procenta mimo manželství.

To je špatně pro děti, pro matky, pro otce i pro společnost jako celek. A na vině je sociální stát.

Rodina je základní splečenská jednotka, do jejíchž poměrů stát vždy – naštěstí – zasahoval jen velmi málo. V dnešní době, kdy stát reguluje kde co, je až s podivem, že vyhlášky a zákony dosud neregulují, jak velké mají mít děti kapesné, kdo má utírat nádobí a kdo má chodit s košem. Rodina byla vždy prostorem domluvy a vzájemné přirozené solidarity.

Když hyne rodina jako společenská instituce, hyne i tento svobodný prostor, kam státní ruka nedosáhla. A lidé se stále více dostávají do závislosti na státu a pod kontrolu státu.

 

https://vdb.czso.cz/vdbvo/tabparam.jsp?voa=tabulka&cislotab=DEM0060PU_KR&&kapitola_id=19 

Stále více dětí vyrůstá bez otců a stále více dětí se stává rukojmím ve sporech rodičů. Na narůstající problémy stát reaguje tím, že rozšiřuje sociální podporu, tu která problémy vyvolala. Situace se tak bude dál horšit a lidé budou volat po dalších sociálních podporách. Jako začarovaný kruh.

Jistotou pro děti má být pevná rodina a manželství rodičů, a ne stát.

Existence všemožných sociálních podpor od rodičovských příspěvků po chystané náhradní výživné způsobuje, že rodiče mají stále menší motivaci domluvit se a žít spolu.

Další odvrácenou tváří rostoucích sociálních dávek jsou rostoucí daně a rostoucí státní dluh, tedy přenesení břemene na – děti. Kdysi byly plenky, teplo, elektřina v pětiprocentní sazbě DPH, dnes z nich platíme státu 21 procent. Aby bylo na vyšší rodičovské dávky.

Stát by měl přestat rodinu ničit. Poslanci, zapomeňte na „náhradní výživné“. Je potřeba rozetnout začarovaný kruh stále vyšších sociálních dávek a stále vyšších daní a rostoucího státního dluhu. Rodiny by měly mít opět možnost žít za své, stát by je měl přestat obírat a zadlužovat. Daně se musí snížit tak, aby rodiny mohly žít za své bez všelijakých sociálních dávek.

Manželství jako základ rodiny a pojistka pro zajištění dětí pak lidem začne opět dávat smysl.

Petr Mach,
předseda Svobodných a poslanec EP

Vyšlo na blog.iDnes.cz

Ohodnoťte článek:

(1 hlas)

Na toto téma jsme napsali

I před minulými volbami byly upozaďovány strany s realistickým pohledem na vývoj v EU. I z přehledu výstupů jednotlivých poslanců v Evropském parlamentu je zřejmé, že jediným hlasem občanů, kteří nechtějí být řízení z Bruselu, je hlas poslanců zvolených za Svobodné.

Stejně jako před parlamentními, senátními i prezidentskými volbami, tak i před volbami do Evropského parlamentu se objevují průzkumy, které předpovídají, která strana vyhraje. Data z průzkumů ze všech členských zemí Evropské unie publikuje pravidelně Eurobarometr, který shromažďuje evropská výzkumná šetření. Podle současných dat mají evropské volby v Česku, které se uskuteční 24. a 25. května 2019, jasného favorita.

Sečkár: Quo vadis, Anglie?

Britský parlament dnes čeká důležité hlasování o dohodě s EU. Očekává se její odmítnutí. Méně zřejmý je další vývoj situace.

Pokorný: Přímá volba starostů nezlepší současný model

Jedním z oblíbených politických témat je zavedení přímé volby starostů a hejtmanů. V současné době jsou tyto funkce voleny nepřímo, tzn. že je vybírají ze svých řad námi zvolení zastupitelé. Opačná praxe funguje přibližně v polovině států Evropy, kde lidí volí své čelní představitele nezávisle na zbytku zastupitelstva v samostatných volbách. Dokonce i u nás se hned několik poslaneckých klubů vyslovilo, že by pro takovou změnu zákona zvedlo ruku. Mimo nejhlasitější SPD Tomio Okamury to jsou Piráti, hnutí ANO a trochu vlažněji i Komunisté. Každý z nich má ale na problematiku trochu jiný pohled, a proto se, i když disponují většinou hlasů, novely zákona pravděpodobně jen tak nedočkáme.

Zálom: Klinika a filozofie

Levicoví aktivisté, kteří už léta neprávem obývají Kliniku na Žižkově, zcela pochopitelně svoji neomaleností znechucují širokou veřejnost. Zároveň se zde ukazuje, jak dvojí metr stát uplatňuje při uplatňování své moci.

Vopat: Není to dobré, přesto děkujeme

MVČR zveřejnilo návrh nového zákona o zbraních. Není to dobré, není to dobré, není to dobré. V následujících hodinách, dnech a týdnech se objeví dosti analýz a komentářů. Co se mělo udělat lépe, že se mělo to či ono atd. Pro velkou část střelecké veřejnosti tento zákon skutečně bude znamenat menší či větší omezení. Ale. Děkuji tímto všem, kdo se na návrhu podíleli. Děkuji jim proto, že vím. Vím, že odvedli maximum práce a úsilí. Vím, že i přes názorové neshody mysleli v první řadě na nás. Držitele zbraní. Děkuji jim za jejich čas a námahu. Děkuji jim za to množství mravenčí práce. Děkuji.