Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní nesouhlasí se vznikem nízkoemisních zón v Praze

Strana svobodných občanů nesouhlasí se vznikem nízkoemisních zón v Praze, které navrhuje Rada hl. města Prahy. Je to další nesmyslné omezení individuální automobilové dopravy. Nebude mít žádný výrazný pozitivní vliv na životní prostředí v hlavním městě Praze, naopak dojde ke zhoršení životních podmínek na hranicích nízkoemisních zón. Jsme přesvědčeni, že jde jen o další snahu vybrat od řidičů peníze za vydávání různých výjimek a povolenek pro vjezd do centra města.

„Vznikem nízkoemisních zón by nejvíce trpěly nízkopříjmové skupiny obyvatel, které si nemohou dovolit pořízení nového auta. Tito lidé by tak se svým autem do centra města vjet nemohli a to i přesto, že jejich starší auto může mít výrazně nižší spotřebu paliva než mnoho nových aut, které však již procházely novou certifikací pro splnění normy EUR4“, říká krajský místopředseda Svobodných a kandidát č. 3 do zastupitelstva hlavního města Prahy Damir Špoljarič.

Pražský předseda Svobodných a kandidát č. 2 do zastupitelstva hlavního města Prahy Jiří Kubíček dodává: „Zasaženou skupinou budou rovněž podnikatelé, kteří budou mít buď velice ztížené zásobování svých obchodů, a nebo budou muset platit další zbytečné poplatky za povolení vjezdu. Nakonec to ovšem ve vyšších cenách zboží a služeb zaplatí Pražané. Nízkoemisní zóna se navíc nemá týkat pouze historického jádra města, ale také dalších částí Prahy, například Holešovic.“

Budou-li Svobodní na podzim zvoleni do zastupitelstva hl. města Prahy, budou ostře vystupovat proti zavedení nízkoemisních zón.

Krajské předsednictvo Svobodných v Praze